Упродовж 19-20 червня професор Ігор ГЕРУШ, ректор Буковинського державного медичного університету, та асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Тетяна АНТОФІЙЧУК взяли участь у зустрічі проєкту «Інновації ЗВО для наукомісткого підприємництва» (HIVE).
Метою міжнародного проєкту HIVE (HEI Innovation for Knowledge Intensive Entrepreneurship) є підвищення інноваційного та підприємницького потенціалу партнерів проєкту шляхом виявлення передового досвіду на національному та міжнародному рівнях та сприяння налагодженню мереж.
Ця зустріч сприятиме подальшій успішній реалізації проєктів між партнерами консорціуму, обміну досвідом і найкращими практиками між викладачами закладів вищої освіти країн-партнерів, а також розбудові нетворкінгу та забезпеченню подальшої успішної співпраці.
Представники університету мали можливість поспілкуватися та обговорити наступні кроки для подальшого розвитку спільного бачення довгострокової релізації проєкту, а також визначити необхідні кроки та потенційні можливості для майбутніх проєктів. Очікуваним результатом участі у проєкті є покращення впровадження в БДМУ інновацій та технологій, які є рушійною силою галузі охорони здоров’я. Це відбувається шляхом різноманітних інновацій та використання технологій, керованих штучним інтелектом, зокрема, на тлі зростання процесів оцифрування робочих процесів у сфері охорони здоров’я та зростання попиту на доступні та якісні медичні послуги.
Окрім того, учасники відвідали Академічні центр Латвійського університету, зокрема Будинок Науки (Біологічний факультет: кафедра мікробіології та біотехнології; факультет фізики, математики та оптометрії; Інститут хімічної фізики хімічного факультету) та Будинок Природи (лабораторія методів біоаналітики та біодозиметрії біологічного факультету, лабораторія оптичних біосенсорів та функціональних наноматеріалів Інституту атомної фізики та спектроскопії). Представники консорціуму також брали участь в дискусіях з ключовими лідерами думок Латвії з питань інновацій та підприємництва в інтелектуальному просторі «EIT Community HUB / CR’s Deep Tech Space» в Зунда Тауерс.
В рамках проєкту БДМУ подав заявку на програму DeepTech ініціативу від Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), створено електронний посібник з найкращих світових практик партнерства і нетворкінгу (Handbook for Good Practice of Networking), проведено HIVE Startup School для студентів БДМУ разом з Українським фондом стартапів, Sigma Software Group, Sigma Software – Unicorn Labs, підписано меморандум про співпрацю між БДМУ та Торгово-промисловою палатою України, проведено вебінар для студентів БДМУ за участі ІР Офісу «Міжнародне патентування українських стартапів» у рамках менторської програми проєкту HIVE.
Спільно з партнерами був розроблений дистанційний курс «Підприємництво: від ідеї до реалізації», опційний модуль якого «Інновації та підприємництво в охороні здоров’я» підготували викладачі БДМУ. Студенти та викладачі університету пройшли цей курс як елективний, отримали схвальні відгуки, і наразі проводиться робота над його покращенням та продовженням викладання для студентів різних курсів та спеціальностей нашого університету.
Для інформації: Проєкт HIVE – це проєкт Ініціативи закладів вищої освіти (HEI) «Розбудова інноваційного потенціалу для вищої освіти» Європейського інституту інновацій і технологій (EIT).
Консорціум складається з 10 партнерів із восьми країн, а саме Університет Латвії (Латвія), Університет Коїмбри (Португалія), Ризький університет імені Страдиньша (Латвія), Болгарська торгово-промислова палата (Болгарія), Чеський університет природничих наук (Чехія), Університет прикладних наук Вінер-Нойштадт (Австрія), TED університет (Туреччина), Школа бізнесу ESSEC (Франція), Буковинський державний медичний університет (Україна), Дніпровський технологічний університет (Україна), Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), а також онлайн освітня платформа «Coursera» (США).